Wizyta w bibliotece klasy 2c

Home/Aktualności/Wizyta w bibliotece klasy 2c

Wizyta w bibliotece klasy 2c

Wizyta w Bibliotece klasy 2c

W czwartek 18 kwietnia 2024r. uczniowie klasy 2c wybrali się z wizytą do biblioteki Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce – Stacja Biblioteka. Pani Paulinka bibliotekarka, a jednocześnie mama naszego ucznia z klasy rozmawiała z dziećmi o tym, czym jest biblioteka oraz o zasadach zachowania się w bibliotece. Następnie uczniowie zwiedzili bibliotekę i zapoznali się z nowościami bibliotecznymi. Kolejnym etapem wizyty były zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Uczniowie z uwagą wysłuchali i obejrzeli bajkę, w którą wprowadziła ich Pani bibliotekarka. Na zakończenie dzieci wzięły udział w zajęciach z wykorzystaniem interaktywnego robota edukacyjnego Photon. Podczas zajęć dzieci programowały robota, stawiając Photonowi określone zadania, np. poruszanie się w określonym kierunku po bibliotece, wydawanie dźwięku czy zmianę czułek na wyznaczony kolor. Zajęcia z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia, jakim jest robot edukacyjny, były bardzo ciekawe, gdyż cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów podczas nauki przez zabawę.

Dziękujemy Pani Paulince za wprowadzenie nas w świat książki i wyobraźni
oraz przygotowanie wspaniałych zajęć.

Uczniowie klasy 2c
z wychowawczynią Anna Majk

By | 2024-04-22T09:06:19+01:00 22 kwietnia, 2024|Aktualności|Możliwość komentowania Wizyta w bibliotece klasy 2c została wyłączona