Dzień Ziemi 2024

Home/Aktualności/Dzień Ziemi 2024

Dzień Ziemi 2024

Dnia 25.04.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Klasa 6b i 8a przygotowały z tej okazji apel i prezentację multimedialną dla uczniów naszej szkoły.

W 2024 roku hasłem przewodnim Światowego Dnia Ziemi jest „Planet vs. Plastics” czyli „Planeta vs. plastik”. Zwrócono uwagę na konieczność ograniczenia produkcji i wykorzystania tworzyw sztucznych w trosce o zdrowie ludzi i planety.

Statystyczny Polak zużywa rocznie ponad 400 opakowań foliowych. Wiele z nich niestety trafia do środowiska naturalnego. W Raporcie Programu Środowiskowego ONZ zawarto druzgocące dane, oceniające, że w 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Dlatego ważne jest działanie i edukacja już dziś.

Uczniowie przypomnieli zasady segregacji śmieci. Piosenki i wiersze o tematyce przyrodniczej umilały czas uczniom i nauczycielom. Warto podkreślić, że dzieci z naszej szkoły aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczą w działaniach ekologicznych towarzyszących obchodom Dnia Ziemi.

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” Albert Einstein

Katarzyna Parzych

By | 2024-04-26T09:27:12+01:00 26 kwietnia, 2024|Aktualności|Możliwość komentowania Dzień Ziemi 2024 została wyłączona