Dzień Pluszowego Misia

Home/Aktualności/Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada najmłodsze klasy obchodziły dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały na zajęciach różnorodne funkcje, które spełniają misie jako zabawki, a więc kształcącą, aktywizującą, inspirującą oraz wychowawczą. Uczniowie klas I-III dowiedzieli się również, że inspiracją do ustanowienia tego święta było polowanie z 1902 roku, w którym brał udział ówczesny prezydent USA Theodor Roosevelt. Gdy myśliwi chcieli zastrzelić małego misia, prezydent nakazał darować mu życie. Dobroduszna postawa prezydenta została opublikowana w gazetach. Historie tę przeczytał właściciel sklepu z zabawkami i na pamiątkę tego wydarzenia zaprojektował pluszowego misia, którego nazwał teddy bear. Pluszowy miś stał się ulubioną zabawką wszystkich dzieci na świecie. Wydarzenia te miały więc wpływ na ustanowienie Dnia Pluszowego Misia.

By | 2023-11-27T12:29:35+01:00 27 listopada, 2023|Aktualności|Możliwość komentowania Dzień Pluszowego Misia została wyłączona