Dzień Patrona

Home/Aktualności/Dzień Patrona

Dzień Patrona

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie obejrzeli akademię poświęconą Adamowi Mickiewiczowi. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez panie: Izabellę Nowocińską, Jolantę Popielarz, Barbarę Szulborską-Sikorę oraz Ewę Szelkowską-Woźniczko stał się okazją do przypomnienia najważniejszych faktów z życia Adama Mickiewicza, którego osobowość promieniuje niezwykłą siłą charakteru, a także niezwykłą wrażliwością. Uczniowie usłyszeli fragmenty najwybitniejszych dzieł poety, które ukazały najważniejsze dla poety wartości: umiłowanie ojczyzny i piękno jej krajobrazów, przyjaźń, miłość, szacunek dla drugiego człowieka. Uroczystość była wyrazem hołdu złożonego naszemu Patronowi, którego poetyckie hasła, postaci i obrazy literackie na stałe zagościły w literaturze i w wyobraźni Polaków, stały się symbolami polskości.

By | 2024-04-19T09:21:54+01:00 22 marca, 2024|Aktualności|Możliwość komentowania Dzień Patrona została wyłączona