Apel ,,Bezpieczne ferie”

Home/Aktualności/Apel ,,Bezpieczne ferie”

Apel ,,Bezpieczne ferie”

Apel pt. ,,Bezpieczne ferie”

Zbliżają się ferie zimowe. Uczniowie się cieszą, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły czas  spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. W tym celu uczniowie klasy 2c przygotowali apel pt. ,,Bezpieczne ferie”, który odbył się 10 stycznia 2024r. w pięknej zimowej scenerii.
Celem apelu było utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.
Uczniowie w kilku dobrych radach przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie.  Informowali, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów
i przypominali, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udział w kuligach i innych zimowych zabawach. Przestrzegali przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi oraz przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Dzieci zostały poinformowane o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Nie zapomniano także o dokarmianiu naszych skrzydlatych przyjaciół. Nie zabrakło także piosenek o tematyce zimowej.

Wszystkim uczniom życzymy aktywnych, radosnych i bezpiecznych ferii.

Uczniowie klasy 2c
z wychowawczynią
Anną Majk

By | 2024-01-11T13:21:36+01:00 11 stycznia, 2024|Aktualności|Możliwość komentowania Apel ,,Bezpieczne ferie” została wyłączona