Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Home/Aktualności/Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Dzień 9 listopada 2023 r. miał dla uczniów klas I-III niecodzienny charakter. Obchodzono w nim bardzo uroczyście Narodowe Święto Niepodległości. Już rano, z pomocą starszych koleżanek, dzieci wykonały makijaż w kolorze barw narodowych. Następnie wszystkie klasy pierwsze, drugie i trzecie dekorowały dowolną techniką kontur orła – nasz narodowy symbol, a potem prezentowały swoje prace. W salach śpiewano pieśni patriotyczne, wyznaczając rytm biało-czerwonymi wstęgami. Niezapomnianym wydarzeniem była też musztra przeprowadzona w sali gimnastycznej przez policjantów i przez strażaka. Uczniowie klas trzecich wykonali wspaniałe prace plastyczno-literackie poświęcone naszej Ojczyźnie. O godzinie 11:00 w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, na której przedstawiono rys historyczny Polski i jej drogę do wolności. Uroczystość uświetnił występ chóru. Ten wyjątkowy dzień przyczynił się do podtrzymywania w młodym pokoleniu więzi z Ojczyzną, jej historią, kulturą oraz tradycjami.

By | 2023-11-13T12:09:37+01:00 13 listopada, 2023|Aktualności|Możliwość komentowania Uroczystość z okazji Święta Niepodległości została wyłączona