Wycieczka do Warszawy

Home/Aktualności/Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniu 19 października uczniowie klasy ósmej  i siódmej  wraz z wychowawcami panią Anną Andrzejczyk i Wiolettą Łuba udali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, upamiętniającego jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Uczniowie  uczestniczyła w lekcji muzealnej, której tematem była sytuacja ludności cywilnej w Powstaniu Warszawskim. Prowadzący zajęcia przybliżyli uczniom okoliczności wybuchu, przebieg i skutki Powstania. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie straty ponieśli warszawiacy podczas walk w stolicy, naocznie uświadomili sobie dramat polskich rodzin i heroizm Powstańców w tamtych czasach. Zajęcia zakończyły się dyskusją na temat indywidualnych odczuć i emocji związanych z Powstaniem Warszawskim.

Kolejnym punktem wycieczki był udział w przedstawieniu teatralnych Zemsta w Och Teatrze. Dzięki niezrównanemu komizmowi właściwemu Fredrze i doskonałej obsadzie (Cezary Żak jako Cześnik, Artur Barciś – Papkin i Violetta Arlak – Podstolina) było okazją nie tylko do przedegzaminacyjnych powtórek, ale i świetnej zabawy. Syci wrażeń uczniowie bezpiecznie wrócili do domów i…z pewnością już planują kolejne wspólne wyjazdy 🙂

By | 2022-10-25T14:56:20+01:00 25 października, 2022|Aktualności|Możliwość komentowania Wycieczka do Warszawy została wyłączona