Po ślubowaniu! Pierwszoklasiści przyjęci do grona uczniów naszej szkoły

Home/Aktualności/Po ślubowaniu! Pierwszoklasiści przyjęci do grona uczniów naszej szkoły

Po ślubowaniu! Pierwszoklasiści przyjęci do grona uczniów naszej szkoły

Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia odbyło się we wtorek 15 października.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez dyrektora szkoły, Marka Wółkowskiego, który w zabawny sposób przepytywał pierwszoklasistów na temat znajomości szkoły. Zapytał m.in. kto w szkole jest najważniejszy, podkreślając, że nie jest to dyrektor, a ich wychowawczyni.

Następnie klasy pierwsze zaprezentowały krótki program artystyczny z piosenkami i wierszykami. Przed pasowaniem odbyło się uroczyste ślubowanie przy sztandarze szkoły. Samo pasowanie przebiegało tradycyjnie, a dyrektor Marek Wółkowski oraz wicedyrektor Katarzyna Samsel pasowali pierwszoklasistów wielkimi ołówkami przewiązanymi wstęgą.

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia wszystkim trzem klasom. Pierwszaki otrzymały także pamiątkowe dyplomy. W tym roku szkolnym wychowawcami klas pierwszych są Joanna Liszewska (1a), Izabela Jankowska-Szcześniak (1b) oraz Ernestyna Bołądz (1c).

Uroczystość odbyła się we wtorek 15 października.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Chojnowski

By | 2024-10-16T13:02:41+01:00 16 października, 2024|Aktualności|Możliwość komentowania Po ślubowaniu! Pierwszoklasiści przyjęci do grona uczniów naszej szkoły została wyłączona