Warsztaty ,,Uzależnienia behawioralne”

Home/Aktualności/Warsztaty ,,Uzależnienia behawioralne”

Warsztaty ,,Uzależnienia behawioralne”

24 i 25 września 2024r. odbyły się w naszej szkole zajęcia dla uczniów kl. IV – VIII nt. „Uzależnienia behawioralne”. Warsztaty prowadziła p. Marta Bochenko, pedagog, trener, szkoleniowiec, realizator programów rekomendowanych dla uczniów z zakresu profilaktyki uzależnień oraz substancji psychoaktywnych. Głównym celem zajęć dotyczących uzależnień behawioralnych, było zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży w zakresie rodzajów uzależnień behawioralnych (zakupoholizm, siecioholizm, fonoholizm, gry komputerowe, telewizja, portale społecznościowe, aplikacje), mechanizmu uzależnienia, a także skutków zachowań uważanych za społecznie akceptowalne i pozornie bezpieczne. Uczniowie poznali sposoby i metody rozwiązywania problemów związanych z zaburzeniami zachowania dotyczącymi uzależnień behawioralnych, omówili pod kierunkiem prowadzącej sposoby twórczego spędzania czasu wolnego z rodziną i rówieśnikami.

By | 2024-10-09T12:57:18+01:00 26 września, 2024|Aktualności|Możliwość komentowania Warsztaty ,,Uzależnienia behawioralne” została wyłączona