Dnia 18 lutego 2026 uczniowie naszej szkoły klas VI – VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Białystoku. Celem wyjazdu było poznanie historii i kultury miasta oraz udział w wydarzeniach artystycznych i edukacyjnych.
Pierwszym punktem programu była Opera i Filharmonia Podlaska, gdzie obejrzeliśmy musical Vesper. Spektakl opowiada historię Krystyny Skarbek – jednej z najsłynniejszych polskich agentek okresu II wojny światowej. Przedstawienie zachwyciło nas grą aktorską, muzyką, choreografią oraz efektowną scenografią. Musical poruszał temat odwagi, patriotyzmu i poświęcenia, dostarczając wielu emocji i skłaniając do refleksji.
Następnym punktem programu była wizyta w Muzeum Uniwersytetu w Białymstoku. Podczas zwiedzania poznaliśmy historię uczelni, jej rozwój oraz osiągnięcia naukowe. Mogliśmy obejrzeć liczne eksponaty, dokumenty i fotografie przedstawiające dzieje uniwersytetu. Wizyta była bardzo interesująca i pozwoliła nam poszerzyć wiedzę na temat szkolnictwa wyższego oraz historii regionu.
Wycieczka do Białegostoku była bardzo udana. Pozwoliła nam zdobyć nową wiedzę, poznać ciekawe miejsca.



















