Projekt Bezpieczna + składał się z następujących części:
„Bezpiecznie na rowerach” – warsztaty poprowadzone we współpracy z przedstawicielami Policji na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Uczestnicy nauczyli się poruszania w ruchu drogowym z uwzględnieniem przepisów i techniki pokonywania rond, zasad skrętu w lewo, reguł poruszania się w grupie w terenie zabudowanym i poza nim, a także korzystania ze ścieżek rowerowych. Jednocześnie odbyły się rajdy rowerowe – z wykorzystaniem nabytych umiejętności. (zajęcia odbywały się na przełomie października i listopada 2015r.)
[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]
„Podchody” – gra terenowa, której celem było budowanie zespołu (współdziałanie, wybór lidera, dzielenie się zadaniami oraz podejmowanie ról w zespole) dla realizacji wspólnego celu. (zajęcia odbywały się na przełomie października i listopada 2015r.)
„Nie zgub się” – gra terenowa dla dzieci i młodzieży, której elementami były:
- przygotowanie specjalistycznej mapy do biegów na orientację (BnO);
- warsztaty dotyczyły posługiwania się mapą;
- biegi na orientację drogami osiedla Stacja z udziałem uczestników projektu wraz z rodzicami i nauczycielami oraz mieszkańcami osiedla Stacja. (zajęcia odbywały się na przełomie listopada i grudnia 2015r.)
.
„Grywalizacja”– zastosowanie mechanizmów i technik wykorzystywanych podczas projektowania gier, do modyfikowania zachowań ludzi w sytuacjach niebędących grami, w celu zwiększenia ich zaangażowania. Technika bazuje na przyjemności, jaka płynie z pokonywania kolejnych osiągalnych wyzwań, rywalizacji, współpracy itp. Grywalizacja pozwala zaangażować uczestników do zajęć, które są zgodne z oczekiwaniami autora projektu, nawet jeśli są one uważane za nudne lub rutynowe. Elementami „Grywalizacji” były również warsztaty dla dzieci i nauczycieli, a także przygotowanie gry dla społeczności szkolnej i lokalnej. (zajęcia odbywały się na przełomie października, listopada i grudnia 2015r.)
„Smaki, zapachy, kolory – gotujemy dla siebie i innych” – to przedsięwzięcie zakładające poznanie przez uczestników zdrowej kuchni, zasad bezpiecznego gotowania. W jego ramach przeprowadzono wspólne przygotowywanie posiłku oraz przyjęcia dla współuczestników projektu oraz zaproszonych gości. (zajęcia odbywały się na przełomie listopada i grudnia 2015r.)
„Poznajmy się bliżej”– warsztaty integracyjne (zajęcia odbywały się w październiku 2015r.)
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]