Home/Aktualności/Zdalne nauczanie w SP nr 3 im. A. Mickiewicza w Ostrołęce – sposób i tryb realizacji

Sposób i tryb realizacji zadań w okresie zdalnego nauczania                             w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce.

1. Z dniem 25.03.2020 r  nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce rozpoczęli realizację treści z podstawy programowej poprzez zdalne nauczanie.
  2. Do zdalnego nauczania wykorzystujemy e-dziennik, stronę szkoły, telefony, komunikatory takie jak Messenger, Facebook, e-maile, platformy edukacyjne, programy telewizyjne, przekazując zadania, ćwiczenia, lektury itp. rodzicom i uczniom.
  3. Tematy zajęć lekcyjnych z uczniami oraz oceny nauczyciele zapisują w dzienniku elektronicznym vulcan.
  4. Nauczyciele pracują z uczniami w/g obowiązującego planu zajęć lekcyjnych.
  5. W przekazywanej informacji do uczniów i prawnych opiekunów należ określić:              klasę, przedmiot, realizowane treści, materiały, z których będą korzystać uczniowie                  i nauczyciele oraz określić termin ich wykonania.
  6. Przy zadawaniu prac należy uwzględnić to, że w domu jest jeden komputer a rodzina jest wielodzietna, posiada różne warunki lokalowe, które mogą wpływać na specyfikę nauki dziecka w domu.
  7. Zdalne zadawanie zadań odbywa się z zachowaniem właściwej higieny pracy umysłowej w domu. Niedopuszczalne jest nadmierne obciążanie uczniów przekazywanymi zadaniami przez poszczególnych nauczycieli przedmiotów. Praca nie powinna być obszerna.
  8. W zdalnym nauczaniu należy uwzględnić w pracy ucznia różne potrzeby edukacyjne ucznia, niepełnosprawność, możliwości dziecka.
  9. Konsultacje rodziców z nauczycielami odbywają się na bieżąco drogą elektroniczną.
  10. Nauczyciel, prawny opiekun, uczeń  wspólnie dbają o zachowanie bezpieczeństwa            w sieci.
  11. Wszelkie problemach zgłaszamy według obowiązującej procedury : nauczyciel przedmiotu, wychowawca klasy,  dyrekcja szkoły.
  12. Na stronie szkoły www.sp3.ostroleka.edu.pl  zamieszczone są wszelkie informacje związane z realizacją zdalnego nauczania.

Marek Wółkowski

By | 2020-03-31T12:09:09+01:00 25 marca, 2020|Aktualności|Możliwość komentowania Zdalne nauczanie w SP nr 3 im. A. Mickiewicza w Ostrołęce – sposób i tryb realizacji została wyłączona