Spotkania z policją – Cyberprzemoc

Home/Aktualności/Spotkania z policją – Cyberprzemoc

Spotkania z policją – Cyberprzemoc

Dnia 16.11.2021 r. odbyły się spotkania prewencyjne uczniów klas: VIIIa i VIIIb z Funkcjonariuszami Policji. Celem zajęć było przedstawienie i uświadomienie młodzieży m.in. źródeł agresji , jej typów, konsekwencji prawnych wynikających ze stosowania przemocy w realnym świecie a także cyberprzestrzeni. Policjanci poinformowali uczniów, jakie działania chronią młodzież przed agresją, także internetową.

Cyberprzemoc jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne, w najgorszych przypadkach dochodzi nawet do samobójstw.

Cyberprzemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania.

By | 2021-12-15T12:59:26+01:00 16 listopada, 2021|Aktualności|Możliwość komentowania Spotkania z policją – Cyberprzemoc została wyłączona