Ośrodek „Viva rodzina, viva podróże, viva muzyka”. Zagłosuj!!!

Home/Aktualności, Ogłoszenia/Ośrodek „Viva rodzina, viva podróże, viva muzyka”. Zagłosuj!!!

Ośrodek „Viva rodzina, viva podróże, viva muzyka”. Zagłosuj!!!

„Czym skorupka za młodu, nasiąknie tym na starość trąci.”

Nasza inicjatywa, zrodziła się w trakcie podróży i była pomysłem jednego z uczniów. Jak wykorzystać nadarzającą się okazję do zrobienia czegoś dla siebie, swojego rodzeństwa i rodziny? Rozmawiając z dziećmi, tłumacząc im zasady udziału w akcji „To dla mnie ważne” szukaliśmy jakiegoś inspirującego pomysłu. Pomogła nam magia miejsca.  Las, świergot ptaków, wiosenne promyki słońca, kilkanaście kilometrów w nogach  i towarzystwo kolegów i koleżanek. Ta atmosfera dała potrzebny impuls.

Nasza inicjatywa zakłada stworzenie Ośrodka o nazwie „Viva rodzina, viva podróże, viva muzyka” działającego cały rok. W miesiącach, w których możliwe jest uprawianie  turystyki rowerowej działałaby wypożyczalnia rowerów, przyczepek do przewozu małych dzieci i a późną jesienią i zimą rozbrzmiewałaby muzyka a w jej takt odbywałby się zajęcia taneczne  z wykorzystaniem stepów i piłek swiss ball.

Pragniemy rodzicom i dzieciom stworzyć możliwość bycia częściej razem.  Aby radość, frajda ze wspólnych podróży, wspomnienia towarzyszyły im nieustannie. Aby w zimie, kiedy za oknem wieje wiatr i pada deszcz udać się do krainy muzyki i tańca. Tam wzmocnić i ducha i ciało. Aby po latach przeglądając fotografie ze wspólnie spędzonych chwil cieszyć się z tego, że daliśmy sobie  czas i siebie. Do skorzystania z oferty Ośrodka zapraszamy wszystkich chętnych dla, których bycie z dziećmi i towarzyszenie im jest cenne. Mamy nadzieję, że sprzętowe wsparcie Ośrodka a także nasze propozycje zajęć zachęcą rodziców do aktywnego spędzania czasu ze swoimi pociechami. Jesteśmy przekonani, że bogatsze  i ciekawsze środowisko będzie sprzyjało rozwojowi ich dzieci i ułatwiało  ich funkcjonowanie w otaczającym ich świecie. (to dodatek dot. efektów , które zamierzamy osiągnąć – to wymóg regulaminu.

Ośrodek „Viva rodzina, viva podróże, viva muzyka” będzie funkcjonował przy naszym Zespole Szkół, który skupia życie społeczności Osiedla Stacja. Leży o z dala od centrum miasta i jego położenie minimalizowałoby izolację dzieci i rodziców. Dojazd do miasta jest utrudniony a bliskość Ośrodka dawałaby okazję do częstego korzystania z jego oferty. Stałaby się także okazją do dumy, że my też mamy coś fajnego u siebie. Od lat organizujemy wyprawy rowerowe i zajęcia taneczne. Wraz z uczniami stworzyliśmy Przewodnik Rowerowy po okolicach Ostrołęki i wydaliśmy go własnymi siłami. Pragniemy jednak dalej się rozwijać i ubogacać naszą ofertę skierowaną do dzieci i rodziców. Zależy nam na jak najwyższej jakości naszych inicjatyw. Posiadamy znawców i fascynatów przygód, podróży i tańca. Te pasje pragniemy zaszczepiać w innych. Dysponujemy salą do gier i zabaw i pragniemy ją doposażyć w lustra, stepy i piłki. Na terenie szkoły znajdują się pomieszczenia, w których by funkcjonowała wypożyczalnia sprzętu rowerowego.

W ramach środków pozyskany na funkcjonowanie Ośrodka „Viva rodzina, viva podróże, viva muzyka” pragniemy zakupić: 20stepów i 20 piłek Swiss Ball, lustra do sali tanecznej, 15 rowerów w rozmiarach dostosowanych do wieku dzieci oraz 5 przyczepek  do przewozu tych, którzy jeszcze nie wsiądą na swój pierwszy rower.

Mamy nadzieję, że dzięki Państwa Fundacji nasz Ośrodek otworzy swoje podwoje dla naszej społeczności.

Viva życie!!!

Pomóż nam, głosując na nasz projekt. Wystarczy kilka minut.

Jak to zrobić?

Wejdź na stronę www.todlamniewazne.pl. i zagłosuj na nasz projekt „Viva rodzina, viva podróże, viva muzyka” lub też wesprzyj nasze działania, dotując wybraną przez Ciebie kwotę. Więcej informacji znajdziesz w kolejnym poście.

By | 2015-05-28T07:46:18+01:00 28 maja, 2015|Aktualności, Ogłoszenia|Możliwość komentowania Ośrodek „Viva rodzina, viva podróże, viva muzyka”. Zagłosuj!!! została wyłączona