Home/Aktualności/Drodzy Rodzice

DEPRESJA CHOROBA DUSZY I CIAŁA

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, w związku z obchodzonym dn. 23 lutego Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją zachęcam Was do zapoznania się z materiałami naukowymi poświęconymi tej podstępnej chorobie. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Niestety pandemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na zdrowie psychiczne ludzi. Ilość chorych na depresję w Polsce podwoiła się i wynosi obecnie około 4 miliony osób. Warto zatem rozmawiać z najbliższymi, obserwować ich nastrój, a w przypadku niepokojących symptomów poprosić o pomoc specjalistów.

Polecam materiał nt. „ Depresja – choroba XXI wieku”, który obejmuje zagadnienia:
• Czym jest depresja kliniczna i jakie mogą być jej przyczyny?
• Jakie są objawy depresji i dlaczego tak trudno ją rozpoznać?
• Jak depresja może wpływać na pracę, a praca na depresję?
• Jak pomóc sobie i innym w depresji?
Dziecko z depresją
• Depresja okresu dzieciństwa i wieku młodzieńczego
• Przyczyny i objawy depresji

Drodzy Rodzice!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, jestem do dyspozycji Państwa i Uczniów za pośrednictwem e – dziennika Vulcan. Zapraszam do korzystania z porad pedagoga szkolnego:

poniedziałek 8:00 -12:00
wtorek 11.30 -16:30
środa 11:30 -16:30
czwartek 8:00 -12:00
piątek 8:00 -12:00

Pozostaję do dyspozycji Państwa za pośrednictwem poczty email anna.sp3.ostroleka@gmail.com oraz telefonu 297665266.

Pedagog szkolny – Anna Kępista

Pani psycholog Beata Kwiatkowska służy pomocą w każdą środę w godz.11.00- 15.00, mailowo: beatakwiatkowska@op.pl lub telefonicznie: 297604536.

Istnieje także możliwość uzyskania pomocy w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostrołęce. Od poniedziałku do piątku ze wsparcia psychologa bądź pedagoga można korzystać po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na spotkanie, bądź poprzez kontakt za pośrednictwem technik zdalnych.

Nr telefonu do Poradni 29 760 45 36

W soboty i niedziele w godz.16.00 – 19.00 rodzice, dzieci i młodzież mogą skorzystać z telefonicznych porad psychologa pod nr telefonu: 519 818 296

By | 2021-03-01T14:08:32+01:00 23 lutego, 2021|Aktualności|Możliwość komentowania Drodzy Rodzice została wyłączona