Bezpieczny rajd do Kamianki – projekt Bezpieczna i Przyjazna szkoła

Home/Aktualności, projekty/Bezpieczny rajd do Kamianki – projekt Bezpieczna i Przyjazna szkoła

Bezpieczny rajd do Kamianki – projekt Bezpieczna i Przyjazna szkoła

3 października gimnazjaliści wzięli udział w rajdzie pieszym i rowerowym do Kamianki. Został on zorganizowany w ramach programu „Bezpieczna szkoła”. Rowerzyści pod opieką nauczycieli szybko i bezpiecznie pokonali trasę. Grupy piesze po drodze na poszczególnych punktach kontrolnych zdobywały wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i wykonywały określone zadania. Uczniowie zostali przeszkoleni przez ratowników wodnych z ostrołęckiego WOPR-u z zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy rajdu mieli okazję przećwiczyć swoje umiejętności pod okiem fachowców. Gimnazjaliści poznali również sprzęt ratowniczy i sposoby jego wykorzystania. Na jednym z punktów odbył się konkurs w strzelaniu z wiatrówki, a na ostatnim uczniowie rozwiązywali zadania umysłowe. W Kamiance odbyła się uroczysta inauguracja programu, w której wzięły udział władze miasta oraz gimnazjaliści z naszej szkoły, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum STO.

By | 2015-12-15T12:03:15+01:00 3 października, 2015|Aktualności, projekty|Możliwość komentowania Bezpieczny rajd do Kamianki – projekt Bezpieczna i Przyjazna szkoła została wyłączona