Regulamin pracy zdalnej z uczniami w SP nr 3 im. A. Mickiewicza w Ostrołęce

Home/Aktualności/Regulamin pracy zdalnej z uczniami w SP nr 3 im. A. Mickiewicza w Ostrołęce

Regulamin pracy zdalnej z uczniami w SP nr 3 im. A. Mickiewicza w Ostrołęce

Sposób monitorowania postępów uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, w tym również informowania uczniów lub rodziców o postępach ucznia w nauce zdalnej , a także uzyskanych przez niego ocenach   w SP NR 3 im. ADAMA MICKIEWICZA W OSTROŁĘCE
POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Regulamin określa zasady pracy, sposoby oceniania, komunikowania się z uczniami i rodzicami.
2. Obowiązuje od 25 marca 2020r. do odwołania- nie krócej niż do 10 kwietnia 2020r.

ZDALNE NAUCZANIE W SP NR 3 im. A. Mickiewicza W OSTROŁĘCE

1. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to zajęcia, które:
• mogą być realizowane z wykorzystaniem materiałów w postaci elektronicznej np.:
-dostępnych na stronach MEN, w tym na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej https://epodreczniki.pl/,
-stronach CKE https://cke.gov.pl/ i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych np. https://www.oke.waw.pl/,
-materiałów prezentowanych w programach i na stronach internetowych telewizji publicznej i radiofonii,
– innych materiałów wskazanych przez nauczyciela;
• mogą być realizowane w inny sposób wskazany przez nauczyciela.
2. Sposoby komunikowania się:
a) dziennik elektroniczny VULCAN;
b) poczta elektroniczna;
c) komunikatory ( np. messenger i inne);
d) platformy edukacyjne (np. moodle, e-podręczniki i inne);
e) poczta.
Wychowawca/nauczyciel ustala z uczniami wybrany sposób komunikowania.
3. W przypadku braku komunikacji elektronicznej z uczniem nauczyciel opracowuje zadania na okres 1 tygodnia i dostarcza je do sekretariatu lub wysyła na adres: nasza_3ostroleka@interia.pl z informacją, dla kogo przeznaczone są materiały, ponadto telefonicznie lub za pośrednictwem wychowawcy informuje ucznia/ rodzica o obowiązku odebrania zadań ze szkoły. Po upływie 7 dni rodzic/uczeń lub upoważniona osoba ma obowiązek dostarczenia do szkoły ( portiernia- proszę korzystać z domofonu) zaklejonej i opisanej koperty zawierającej odpowiedzi do zadań. W przypadku utrudnionego kontaktu ze szkołą zadania dostarczone przez nauczyciela zostaną wysłane pocztą ( prace będą wysyłane w ostatnim dniu tygodnia). O takiej sytuacji powinien poinformować szkołę wychowawca klasy. Rodzice w przypadku utrudnionego kontaktu ze szkołą mogą odesłać prace uczniów pocztą ( przesyłka polecona).
4. Ocenianie postępów uczniów powinno mieć charakter systematyczny i uwzględniać indywidualne potrzeby uczniów oraz wskazania wynikające z pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
5. Ocenianiu podlega zaangażowanie ucznia w procesie pracy zdalnej, systematyczność i poprawność wykonywanych zadań z uwzględnieniem postępów ucznia w przyswajaniu wiedzy.
6. Postępy uczniów w ramach nauczania zdalnego będą monitorowane poprzez:
a) konsultacje e-mailowe ;
b) analizę otrzymywanych zadań od uczniów;
c) testy diagnozująco-sprawdzające przesyłane do uczniów.

7. Ocenianiu będą podlegać:

a)prace, ćwiczenia wykonywane przez ucznia w toku lekcji online

b)prace wykonywane w domu( ćwiczenia, zadania, filmy) i zdalnie odesłane do nauczyciela

c)ustne wypowiedzi uczniów online

d)samoocena ucznia za pomocą emotikony

e)wykonanie zadań, ćwiczeń potwierdzonych przez rodziców za pomocą karty informacyjnej
c) inne formy, po wcześniejszej konsultacji z uczniem i dyrekcją szkoły.

8. O postępach w nauce rodzice będą informowani w dzienniku elektronicznym Vulcan, za pomocą poczty elektronicznej.
9. Wychowawca klasy jest zobowiązany do stałego kontaktu ze swoimi wychowankami i do informowania dyrekcji o wszelkich zaistniałych problemach.
10. Wychowawca klasy ustalenia z rodzicami możliwości pracy zdalnej ( Internet, poczta, inne) – informacje te przekazuje wszystkim nauczycielom prowadzącym zajęcia w danej klasie.
11. Nauczyciele organizują pracę z uczniami, informując ich o możliwym trybie pracy (formach i częstotliwości kontaktu, zakresie zadań, materiałach, terminie i formach indywidualnych konsultacji, terminach i formach oddawania prac itp., zasadach oceniania).
12. Nauczyciel w ustalonych godzinach pracy ( wg tygodniowego planu zajęć) jest do dyspozycji zarówno rodziców, jak i uczniów, w tym czasie udziela odpowiedzi na pytania i wyjaśnia pojawiające się wątpliwości.
13. Zakres przekazywanych treści i zadań zadawanych do wykonania nie powinien być zbyt obszerny, aby nie przerósł możliwości uczniów, co  może przynieść skutki odwrotne (zniechęcenie  do pracy)do zamierzonych. Zadania – materiały (prezentacje, linki do stron, test ciągły w Word, artykuły i inne) nauczyciel przekazuje wyłącznie w dniu, w którym odbywają się zajęcia ( zgodnie z dotychczasowym tygodniowym planem lekcji).
14. Terminy wykonania zadań nie mogą być zbyt krótkie. Wiadomości i zadania od jednego nauczyciela                        (z jednego przedmiotu) powinny być przekazywane z zachowaniem równomiernego obciążenia ucznia.
15. Zaleca się, aby instrukcje dla uczniów były proste i jasne, nieprzeładowane treściami nieistotnymi.
16. W przypadku, kiedy nauczyciel ma problemy z komunikacją elektroniczną, może po uprzednim uzgodnieniu tego faktu z dyrekcją szkoły- skorzystać z pracowni znajdującej się w budynku szkoły.
17. Dyrekcja zastrzega prawo do naniesienia zmian w regulaminie.
18. Regulamin wchodzi w życie z dniem 25.03.2020 r.

Marek Wółkowski

By | 2020-03-31T13:03:52+01:00 25 marca, 2020|Aktualności|Możliwość komentowania Regulamin pracy zdalnej z uczniami w SP nr 3 im. A. Mickiewicza w Ostrołęce została wyłączona