„Ciąg Fibonacciego – złoty podział otaczającej nas rzeczywistości” – prezentacja Zuzi z kl.VIIIa – stypendystki Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka

Home/Aktualności/„Ciąg Fibonacciego – złoty podział otaczającej nas rzeczywistości” – prezentacja Zuzi z kl.VIIIa – stypendystki Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka

„Ciąg Fibonacciego – złoty podział otaczającej nas rzeczywistości” – prezentacja Zuzi z kl.VIIIa – stypendystki Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka

31maja 2019 roku uczniowie klasy VIIIa  zapoznali się z prezentacją multimedialną przygotowaną przez Zuzannę Sikorę, stypendystkę Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka, która w roku szkolnym 2018/2019 realizuje projekt pt. „Ciąg Fibonacciego – złoty podział otaczającej nas rzeczywistości”.

Młodzież dowiedziała się, co to jest ciąg   Fibonacciego , poznała jego własności, a także wiele zaskakujących zależności pomiędzy jego wyrazami. Bardzo zainteresowała ich wyjątkowość, która wynika z faktu,  jest on obecny w wielu aspektach życia. Uczennica zaprezentowała również wiele przykładów występowania ciągu Fibonacciego w świecie przyrody, w sztuce, architekturze, muzyce i w życiu codziennym.

 

By | 2019-06-10T13:54:31+01:00 31 maja, 2019|Aktualności|Możliwość komentowania „Ciąg Fibonacciego – złoty podział otaczającej nas rzeczywistości” – prezentacja Zuzi z kl.VIIIa – stypendystki Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka została wyłączona

About the Author: